Lingzhi (Reishi), Ženšen

Vzácná houba, která je již přes 4000 let považována za léčivou. Její objevení sahá až do starověké Číny, kdy byla houba Lingzhi (nebo také Reishi) cílem mnoha hledačů. Kdo ovšem tuto houbu nalezl, musel ji odnést císařské rodině. Pokud by si ji nechal, vystavil se tak hrozbě vězení, či dokonce popravy. Houba byla totiž považována za lék, který s...

Vzácná houba, která je již přes 4000 let považována za léčivou. Její objevení sahá až do starověké Číny, kdy byla houba Lingzhi (nebo také Reishi) cílem mnoha hledačů. Kdo ovšem tuto houbu nalezl, musel ji odnést císařské rodině. Pokud by si ji nechal, vystavil se tak hrozbě vězení, či dokonce popravy. Houba byla totiž považována za lék, který se dokonce stal jednou z hlavních přírodních složek při hledání elixíru mládí a nesmrtelnosti.

Dodnes je Lingzhi vyhledávanější (ovšem také vzácnější) než Ženšen. Reishi (Ganoderma lucidum) má nejen širokou účinnost, ale také je její užívání bezpečné. Obsahuje velké množství látek, které prospívají organismu a pomáhají správné funkci lidského těla. Ganoderma nabízí antioxidanty (přes 200 těch nejdůležitějších), polysacharidy, vlákniny, triterpeny, organické germanium, enzymy, adenosiny a řadu dalších užitečných látek. U nás se tato houba nazývá lesklokorka lesklá a její přednosti lze nejlépe přiblížit účinkům hlívy ústřičné.

Zobrazit

Lingzhi (Reishi), Ženšen   Počet produktů: 3

Podkategorie

  • LINGZHI (Reishi) -...

    Už ve staré Číně byla houba Reishi, nebo-li Lingzhi považována za důležitý lék. Lidé ji považovali za tak vyjímečnou, že každá tato nalezená houba musela být odnesena královské rodině. Kdo by snad chtěl Lingzhi zatajit, mohl se vystavit vysokým trestům, či dokonce trestu smrti. Dodnes je považována za daleko cennější než třeba ženšen

    Ganoderma lucidum (Reishi) nabízí celou řadu vlastností, které lze považovat za zdraví prospěšné. Obsahuje mnoho látek důležitých pro správnou funkci organismu. Ganoderma obsahuje přes dvě sta antioxidantů, polysacharidy, triterpeny, vlákninu, organické germanium, enzymy i adenosiny. U nás je tato houba známa především jako lesklokorka lesklá.

  • Ženšen (Ginseng),...

    Korejský ženšen najdete v přírodě pouze na třech místech. Na Korejském poloostrově, Mandžusku a na Sibiři. Nejlepší podmínky jsou však v Koreji a proto odtud pochází nejkvalitnější ženšen. 

    Ideální doba sklizně ženšenu je po šesti letech. Takto staré kořeny totiž obsahují velké množství látek, které jsou zdraví prospěšné. Ze všech látek ženšenu jsou nejvíce považovány glykosidy, nazývané ginsenosidy (saponiny), ovšem kořen je bohatý na cenné minerální látky a stopové prvky, jako jsou silice, hořčiny a další látky.

Zobrazují se 1 – 3 z 3 položek
Zobrazují se 1 – 3 z 3 položek