LINGZHI Natur 1kg (sušená houba v celku) TOP KVALITA

Nové

Korejské Lingzhi natur 1KG sušené houby ganoderma Lucidum - NEJVYŠŠÍ KVALITA

SLOŽENÍ:

Ganoderma lucidum, plodnice houby lesklokorky lesklé střední velikost 

Menší kusy houby vcelku - nekrájená - vhodná na výrobu elixíru, tinktury, čaje.

 

Více informací

Tento produkt již není na skladě

Zakoupením tohoto produktu získáte až 14 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 14 bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 112 Kč.


3 700 Kč

Více informací

POUŽITÍ:

Lesklokorku(Reishi) je vhodné užívat ve formě výluhu, když plátky houby cca 5g zalijeme vroucí vodou a necháme louhovat cca 15 min. Toto je jedno z tradičních způsobů použití. Avšak některé potřebné látky u některých hub se vlivem tepelného zpracování ničí. Nemáme informace o tom, že by toto docházelo u leskokorky. 

Pokud chcete mít jistotu, vezměte 5g houby a nakrájejte na slabé nudličky, ty zapijte dostatečným množstvím vody. Pokud máte možnost si ji namlít, namelte si ji, avšak nikdy je nemelte do zásoby. Důvod proč je lesklokorka dodávána v plátcích a vzduchotěsně balena je ten, že prášek vlivem skladování rychle degraduje. Je také vhodné otevřené balení skladovat v chladničce.

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ:

od 1,5 do 9g /den

Staré čínskéspisy již z doby před 4000 lety se zmiňují o této houbě jako o léku. Houba byla tak vzácná, pokládána za výjimečně léčivou, že ve starověké Číně byla vyhrazena pouze císařské rodině, ten kdo ji nalezl, musel odevzdat LINGZHI u císařského dvora. Zatajení a neodevzdání se trestalo smrtí. U Taoistů byla jedním z předních přírodních přípravků při hledání elixíru nesmrtelnosti. Podle čínské tradice byla často nazývána „božská houba nesmrtelnosti“. Číňané dodnes považují LINGZHI za cennější než Žen šen. LINGZHI můžeme postavit v léčivosti jako královnu na první místo. V Evropě se tato její léčivá síla doceňuje posledních asi 30 let.Ganoderma lucidum (Reishi) má širokou škálu prospěšných vlastností, je velmi efektivní  a její užívání je bezpečné. Studie ukázaly, že tato houba obsahuje nezvykle velké množství látek důležitých pro správnou funkci našeho těla. Toto množství je mnohem větší než u známých bylin. Ganoderma obsahuje více než 200 nejdůležitějších antioxidantů, polysacharidy, triterpeny, vlákninu, organické germanium, enzymy, adenosiny.
LINGZHI GOLD (Lesklokorka lesklá, Reishi, ganoderma lucidum) je běžně užívána pro:
  • podporu funkci imunitního systému
  • podporu udržování normální hladiny cholesterolu a zdravé cirkulace krve
  • regulaci krevního tlaku
  • posílení organismu při déletrvající únavě a vyčerpání
  • pomáhá při alergiích
  • podporuje detoxikaci organismu
  • pomáhá při poruchách spánku
  • potlačení projevu stárnutí  

Adaptogeny zvyšují obranyschopnost organismu, mají harmonizační účinky, účinně přispívají ke zlepšení zdraví a pohody, zlepšují fyzický výkon a mírní následky stresu, jsou nenávykové a neškodné. Jejich činnost je tedy velmi prospěšná pro naše tělo. Adaptogeny zvyšují kapacitu a produktivitu buněk k využití živin v době, kdy je tělo vystaveno stresu a námaze.

Korejské LINGZHI GOLD garantuje spotřebitelům vysokou kvalitu a účinnost. Výroba splňuje certifikaci správné výrobní praxe (GMP), standard nutný při výrobě léčiv. Korejské LINGZHI nese označení GOLD, protože je zpracováno bez pesticidů, bez konzervačních látek, oxidu siřičitého a barev pro barvení.  

Upozornění: Není určeno pro děti. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí! Uchovávejte uzavřené v chladnu a suchu. Chraňte před přímým slunečním světlem! Výrobek není určen k používání jako náhrada pestré stravy.Vzhledem k tomu, že užívání Ganodermy lucidum nemá vedlejší účinky, patří do skupiny s názvem adaptogeny.

Další informace o této vyjimečné houbě : LINGZHI GOLD - Ganoderma Lucidum (Lesklokorka lesklá) 

Nejvýznamější čínský herbolog, bylinář a mistr akupnktury, Li Shih-Chen uvádí ve svém medicínském díle Bencao Gangmu (čínská Farmakopei) na kterém pracoval více než 40 let, blahodárné účinky LINGZHI. „Lingzhi posiluje srdce, způsobuje zvýšení vitality, zlepšuje mentální aktivitu a omlazuje.“ Taoističtí mniši pravidelně užívají LINGZHI k posílení paměti, zlepšení koncentrace a k rozhojnění moudrosti.
Li Si ShinZpůsob jakým LINGZHI dokáže ovlivňovat zdraví člověka lze nejlépe pochopit pohledem Tradiční čínské medicíny (TCM). Žádná ze známých aktivních složek LINGZHIi užívaná samostatně nemůže zdaleka dosáhnout účinku samotné LINGZHI (Reishi). Zatímco západní medicína se soustředí na „léčení“ již propuklé nemoci, TCM, se svojí přes 2000 let dlouhou tradicí vycházející s pozorování člověka a přírodních dějů, se soustředí na prevenci nemocí prostřednictví správné diety, správného pohybu a meditace.
LINGZHI (Reishi) je v TCM důležitou adaptogení rostlinou, která dokáže udržovat lidský organismus v rovnováze a dokáže tuto rovnováhu obnovit pokud se jedná o člověka již nemocného.

LINGZHI - Ganoderma a alergie

Tradiční čínská medicína označuje za příčinu alergické rýmy vstup vnějšího větru (alergenu) do organismu a nefunkčnost obranného systému v dráze ledvin a plic. Nedostatečnost dráhy ledvin a plic je TCM způsobena buď již oslabenou vrozenou konstitucí, problémy v těhotenství, předčasným či vyvolávaným porodem.
Přestože čínské bylinky dokážou  pomoci i při akutním záchvatu alergické rýmy, jejich nejsilnější stránka leží v posilování organismu před nástupem pylové sezony. A právě v tomto preventivním působení mohou být velký pomocníkem houby.
Nejčastěji využívanou houbou u alergií je Ganodermalucidum – LINGZHI . Stimuluje obrannou Qi /imunitu/ a zároveň doplňuje a harmonizuje jednotlivé systémy organismu. Pokud je organismus dostatečně pevný a vyvážený, nemá tendenci k alergickým reakcím. Významná je také schopnost této houby stabilizovat psychiku. LINGZHI se často užívá spolu s další houbou a tou je Cordycepssinesis, velmi známé tonikum, které posiluje systémy ledvin a plic, dvou orgánů zodpovědných za imunitu. Dále se využívají u únavových stavů či problémů s libidem. Lékaři TCM doporučují užívat tyto houby dva až tři měsíce před nástupem pylové sezony.

LINGZHI (Reishi) podporuje neuroprotektivitu

Bylo zjištěno, že extrakty z LINGZHI podněcují produkci faktoru nervového růstu, který obratem podporuje výrazný rozvoj zdravých neuronů a zvyšuje jejich mitochondriální funkčnost.
Silné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti LINGZHI dělají tyto houby atraktivními kandidáty na prevenci neurodegenerativních chorob jako např. Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby. Obě tyto choroby jsou poháněné oxidačním stresem a zánětem.
Triterpenoidy a polysacharidy z hub omezují oxidační účinek ničivých bílkovin jako je Abeta, hlavní spouštěč Alzheimerovy choroba  a chrání mozkové buňky před zánětem, který jak známo způsobuje Parkinsonovu nemoc.
Výzkumy odhalily, že doplňky s houbami LINGZHI mají prospěšný efekt na oběti mozkové mrtvice. Zaprvé LINGZHI umí omezit velikost oblasti v mozku zničené mozkovou mrtvicí, což pomáhá omezit poškození chování a funkční škody způsobené mozkovou mrtvicí.71 Zadruhé houby LINGZHI chrání tkáň mozku před hypoxií/reperfuzním poškozením, spolu s nedostatkem kyslíku následovaným nepřiměřeným okysličením, které způsobuje u obětí mozkové mrtvice nejvíc škod na mozku.
Avšak jakkoliv jsou tyto přínosy cenné, nikde nejsou účinky extraktů z hub LINGZHI víc jasné než u kognitivních chorob souvisejících s diabetem. Ve výzkumech na zvířatech výtrusy LINGZHI zmírnily diabetem vyvolaný oxidativní stres a mitochondrickou dysfunkci hipokampusu, jedné z oblastí mozku, která ovládá zpracovávání vzpomínek a paměť.

LINGZHI (Reishi) ochraňuje DNA

•Ganoderma ochraňuje před UV zářením a oxidačními ději
•Department of Radiation Biology, Environmental Radiation Research Group, Korea Atomic Energy Research Institute, Yusong, Taejon 305-600, Korea.
•Ganoderma lucidum byla využívána v Orinetu k prevenci i léčbě celé řady nemocí. Její protirakovinné a imunitu podporující účinky, společně s netoxicitou, zvyšují pravděpodobnost jejího využití při ochraně organismu před volnými radikály a nemocemi,které souvisí právě s oxidačními ději.
Pomocí elektroforézi jsem zkoumali možnosti extraktu z Ganodermy chránit lidský organismus před škodlivým UV záření a oxiadčními ději, které díky němu vnikají a poškozují buňky v lidském organismu. I když výsledky zde prezentované pocházejí z pokusů in vitro – na islované DNA, výsledky zcela jasně ukazují, že extrakt (extrakce horkou vodou) Ganodermy lucidum má protiradiační vlastnosti a také dokáže chránit DNA proti poškození UV záření. Dále jsme zjistili, že polysacharidy izolované z těla houby Reishi mají stejný efekt jako extrakt připravený horkou vodou – působí efektivně proti poškozování DNA řetězců způsobených hydoxylovými radikály. Tyto výsledky napovídají, že Ganoderma – LINGZHI (Reishi), by měla být více zkoumána jako možný přírodní prostředek k ochraně lidského zdraví.

LINGZHI (Reishi) – obezita a cukrovka

Laboratorní výzkumy ukazují, že polysacharidy a uhlovodíky v extraktech LINGZHI (Reishi) umějí zabránit vzniku nových tukových buněk z preadipocyt, pomáhají snižovat nadměrné tukové zásoby viditelné u obézních lidí.LINGZHI Extrakty také mají příznivý účinek na profily lipidů (cholesterol a triglyceridy), které jsou často zvýšené při obezitě a/nebo při diabetu a jsou rizikovými faktory pro kardiovaskulární choroby.
Extrakty LINGZHI (Reishi) pracují na snižování krevního cukru několika různými mechanizmy.5,23,24,72-76 LINGZHI tlumí alfa glukózu, hlavní enzym odpovědný za zpracování škrobů na cukry. Toto utlumení zabraňuje prudkému vzestupu glukózy po jídle, což je s rostoucím věkem nebezpečné.78 Také snižují zkázu způsobenou produkty pokročilé glykace (AGEs), bílkovinami jejichž špatné fungování podporuje stárnutí a záněty.
Výzkumy ukázaly, že snížení krevního cukru a glykace pomocí LINGZHI (Reishi) navíc snižuje důsledky diabetu, jako jsou choroby ledvin.LINGZHI Extrakty také urychlují hojení ran u jedinců s diabetem, což je výsledek zvýšené antioxidační funkce. Polysacharidy a uhlovodíky v extraktech dokaží minimalizovat škody v organizmu, které napáchala cukrovka.

Duchovní působení LINGZHI(Reishi)

Od svého obejvení byla LINGZHI (Reishi) proslulá jako „nadlehčovač těla“. Ling Zhi což je čínský název pro (Reishi) znamená „Duchovní rostlina“. V Čínské kultuře se věřilo, že LINGZHI (Reishi) dokáže probudit k životu mrtvého. Ve starodávných svitcích byla líčena jako most mezi zemí a nebem a byla symbolem dlouhověkosti a duchovního vyzařování, podobně jako lotosový květ v buddhismu. Staří Taoisté používali LINGZHI (Reishi), aby byli schopní „duchovní přeměny“. Dokonce i Mayská kultura se o LINGZHI (Reishi) zmiňuje jako o zázračném prostředku sloužícím k ochraně před nemocemi a démony. Ve staré Číně se používala jako všeobecné tonikum pro boj s únavou, slabostí a nemocemi , a také byla považována za prostředek k obnově sexuální síly. Stala se tak velmi cennou komoditou a je možné, že objevení Japonska má původ ve flotile, která byla vyslána, aby hledala LINGZHI na vzdálených ostrovech.
Někteří lidé dokonce věří, že LINGZHI je mimozemského původu a má na naší planetě přispět k rozšíření vědomí. I když to na první pohled zní jako bláznovství, tak mnoho mykologů považuje za zdroj celé řady hub právě naší sluneční soustavu. Spor hub je totiž natolik jemný, že dokáže cestovat meziplanetárním prostorem, třeba jako součást meteoritů.
Pokud by měla existovat houba pro meditaci, tak je to zcela jasně LINGZHI. Má prokázané účinky na redukci stresu – je to velmi silný adaptogen. A její silný, uzemňující a zklidňující účinek pomáhá pročistit mysl, uvolnit tělo a spojit se se zdroji inspirace a tvořivosti. S takto zvýšenou vnímavostí se duchovní praxe může stát samovolnou a bez usilovnou.
Zdravé tělo, zdravá mysl, otevřené srdce
Propojení těla, mysli a srdce je v dnešní době snad důležitější než kdykoliv předtím. Je naší odpovědností být si toho vědomi, a toto propojení, které vede k rovnováze a prosperitě opatrovat. V Tradiční čínské medicíně byla LINGZHI používána k vyživování tří pokladů: Jing, Chi, Šen a je to tedy exlixír, který dokáže vyživit naší mysl, tělo a srdce (nebo duši). Pokud je vaše tělo zdravotně v pořádku a nemusí tak plýtvat energii na boj s nemocí, tak vaše mysl a srdce začnou samovolně fungovat ve vyšších rovinách. A to dělá z LINGZHI ideálního společníka pro duchovní rozvoj.

Recenze

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napsat recenzi

LINGZHI Natur 1kg (sušená houba v celku) TOP KVALITA

LINGZHI Natur 1kg (sušená houba v celku) TOP KVALITA

Korejské Lingzhi natur 1KG sušené houby ganoderma Lucidum - NEJVYŠŠÍ KVALITA

SLOŽENÍ:

Ganoderma lucidum, plodnice houby lesklokorky lesklé střední velikost 

Menší kusy houby vcelku - nekrájená - vhodná na výrobu elixíru, tinktury, čaje.

 

Napsat recenzi

2 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: